جلسه کارگروه عمران و معماری با حضور مهندس نقره کار مدیر قطب علمی معماری اسلامی در سازمان بسیج مهندسنی عمران ومعماری برگزار شد.

تفاهم نامه همکاری با سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری
2018-10-27
کتاب مجموعه مقالات حکمت اسلامی به چاپ رسید
2018-10-28

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری جلسه کارگروه عمران و معماری با حضور دکتر نقره کار و دکتر هاشمی فشارکی در سازمان بسیح مهندسین عمران و معماری برکزار شد.

در این جلسه استاد نقره کار با بیان دغدغه رهبر معظم انقلاب نسبت به معماری شهری خاطر نشان کرد:  چرا امروزه بعد از ۴۰ سال هنوز شهر های ایران سبک معماری اسلامی ایرانی  را ندارند؟ کهانامر نشان از کم کاری در این عرصه است.

وی ادامه سخنان خود به تمدن اسلامی در چارچوب اندیشه رهبری اشاره کرد و افزود: امروزه مستکبرین عالم نمیخواهند تمدن نوین اسلامی شکل بگیرد و بسیجان قطعا رزمندگان این تمدن هستند.

این استاد برجسته یکی از مولفههای نمندن اسلامی در کشور را ، مباحث زیر ساختی معماری بیان کرد که توجه به آن و فرهنگ سازی در حوزه آن برای بستر سازی مقموله تمدن ایرانی اسلامی امری مهم و حیاتی است که هم اجر دنیوی و اخروی همراه آن خواهد بود.

دکتر نقره کار در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین مشکلات موجود اشاره کرد و خاطر نشان کرد بخش بزرگی از مشکلات امروز ما در حوزه مدیریت کشور این است که بسیاری از مدیران یا متخصص نیستند و یا متعهد نیستند که این امر قطعا  آسیبهای فراوانی را به همراه داشته است.

وی برای محقق شدن معماری شهر سازی با هویت اسلامی ۴ رکن : قوانین، دانش آموختگان، برنامه ریزی  و مدیران و مجریان متخصص را بیان برشمرد و افزود: متاسفانه در دانشگاه های کشور به معماری ایرانی اسلامی اهمیتی داداه نمیشود و حتی یکی از دروس مهم در حزوه معماری اسلامی  برای دانشجویان  را بصورت درس اختیاری قرار دادند.

در ادامه این جلسه دکتر هاشمی فشارکی نیز به تحلیل و واکاوی هنر معماری در شرایط امروز کشور پرداخت.

در انتهای مراسم نیز ، مدیران و اساتید دانشگاه های سراسر کشور از طریق ویدئو کنفرانس سوالات خود را از استاد نقره کار  و دکتر فشارکی پرسیدند.

فایل کامل پیوست می باشد :

نشست ۲ گفتمانی معماری و شهرسازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *